شهر جادويي چیست؟

شهر جادويي، اپلیکیشنی حاوي اطلاعات اضافه اي از جنس صدا، ويدئو، انيميشن و يا اشياء سه بعدي است كه مي توانند به بيننده كمك كنند تا اطلاعات بيشتري را با نگاه كردن به مجسمه ها، نمادها، تابلوها و ... نصب شده در سطح شهر از طريق گوشي يا تبلت به دست آورد. اين اطلاعات اضافه دقيقاً بر روی المان موجود و بر روي بخشهای مورد نظر، قابل رويت خواهند بود و مي توانند به صورت تعاملي نيز طراحي شوند، بدين معنا كه كاربر با لمس اشياء نمایش داده شده بتواند روي عملكرد آنها اثر گذاشته و يا آنها را بچرخاند.

شهر جادویی

چرا شهر جادویی؟

شهروندان و گردشگران می توانند به کمک گوشی یا تبلت خود به نمادهای شاخص شهری و یا QR Code نصب شده در محل نگاه کنند و برای مثال شخصیت مجسمه مورد نظرشان زنده شده و توضیح کوتاهی از زندگی خود را بیان می کند. این اتفاق می تواند صرفاً صوتی، و در صورت لزوم چند زبانه، باشد و یا به صورت انیمیشن سه بعدی و یا به کمک فیلمی که توضیحات را شامل می شود.

جذاب کردن فضای شهر با المان های مجازی نهایتی ندارد و میزان خلاقیت های قابل اعمال در آن بی منتهاست.

شهر جادویی
شهر جادویی
شهر جادویی

شهرها با استفاده از المان هایی مانند مجسمه ها، تابلوها، فضاهای سبز و ... زیباتر می شود و این موارد کمک می کند تا در ذهن مخاطب شخصیتی از آن شهر تصویر شود. هزینه اجرای این المانها بالاست و در انتقال اطلاعات اضافه با مشکل مواجه هستند. برای مثال نصب تابلو راهنمای متنی در کنار تندیس مشاهیر. به کمک اپلیکیشن جامع شهر جادویی این امکان وجود دارد تا با جان بخشیدن به همان نمادها به خصوص به نسل جوان و نوجوان کمک کنیم با ابزار بسیار پرکاربرد و مورد علاقه شان یعنی گوشی بتوانند با ویژگی جذابیت و سرگرم کنندگی با مشاهیر و المان های شهری خود بیشتر آشنا شوند.

برای گردشگران خارجی می تواند امکان چندزبانه بودن در طراحی اپلیکیشن دیده شود تا بتوانند به زبان مورد نظرشان توضیحات و انیمیشنهای سه بعدی شهری را مشاهده کنند.

شهر جادویی
شهر جادویی

چطور اپلیکیشن شهر جادویی خود را منتشر کنیم؟

اپلیکیشن تولید شده می تواند در اپ استورهای داخلی و بین المللی منتشر شده و یا با استفاده از هات اسپاتهای شهری با استفاده از وای-فای در نقاطی در شهر، بدون نیاز به اینترنت، قابل دریافت باشد. ضمناً این امکان وجود دارد که محتوای موجود در اپلیکیشن دینامیک بوده و تغییر کند، در این صورت با اتصال کاربر به اینترنت آخرین محتوا مورد دسترسی قرار خواهد گرفت.

شهر جادویی
شهر جادویی
شهر جادویی

ضمناً پیشنهاد می شود که یک برچسب حاوی QR code مربوط به لینک دانلود اپلیکیشن مربوطه، روی المان های مورد نظر چسبانده شود تا علاوه بر اینکه حاوی توضیحاتی در خصوص وجود چنین قابلیتی است بتواند به کاربر کمک کند که با نرم افزار QR code Scanner گوشی خود اپلیکیشن شهرجادویی شما را دانلود نماید.

شهر جادویی
شهر جادویی