واقعیت مجازی

طراحی اپلیکیشن Android و Ios در زمینه «واقعیت مجازی»

«واقعیت مجازی» یا Virual Reality VR به معنای بازسازی دنیای واقعی در فضای مجازی است، مکانیزمی که شما در بازی های کامپیوتری یا بازی های موبایلی می بینید. در این تکنولوژی ما از محیط های بازی سازی یا گیم انجین ها Game Engine استفاده می کنیم.


واقعیت مجازی کاربردهای متعددی دارد مانند سرگرمی، شبیه سازی، آموزش، درمانی و ...


تمام نرم افزارها و اپلیکیشن های ما در حوزه «واقعیت مجازی» از عینک های واقعیت مجازی نیز پشتیبانی می کند. در این عینکها VR-Box تصاویر به دو بخش تقسیم می شود به نحوی که هر چشم به طور مجزا محتوا را دیده و در نتیجه حسی از سه بعدی و بودن در محیط را ایجاد می کند.


در این نرم افزارها از ژیروسکوپ Gyro پشتیبانی می شود به نحوی که با چرخاندن سر یا گوشی و تبلت هوشمند بتوانید جهات مختلف را ببینید و استفاده از گوشی مجهز به ژیروسکوپ به همین دلیل می تواند تجربه بسیار لذت بخش تری را برای شما به همراه داشته باشد.

ضمناً بد نیست اشاره کنیم که «واقعیت مجازی» می تواند شامل بازسازی دوبعدی یا سه بعدی به کمک گرافیک کامپیوتری CGI و یا با فیلمبرداری از دنیای واقعی به کمک ویدیو ۳۶۰ درجه ۳۶۰ و به صورت واقع گرایانه باشد.

ما در حال حاضر دو پروژه بزرگ در این حوزه داریم، یکی پروژه «ایران مجازی» که در حوزه معرفی جاذبه های گردشگری ایران زیبا به کمک ۱۰ نوع محتوا از جمله واقعیت مجازی سه بعدی و فیلم ۳۶۰ درجه است و دیگری پروژه «آناتومی سینا» که بازسازی بدن انسان شامل تمام جزئیات و سیستم های اورگانیک آن می باشد که باز هم به طور کامل در محدوده تکنولوژی واقعیت مجازی می باشد.

البته پروژه های متعددی هم به سفارش مشتری در این حوزه در «گروه نرم افزاری افرا» طراحی شده است.