س

خدمات سئو و شبکه های اجتماعی

اصطلاح سئو SEO برگرفته از سرنام کلمات Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. مهمترین موتور جستجو Search Engine با فاصله زیادی گوگل Google است.

مشکلی که در حوزه کسب و کارهای آنلاین یا به طور کلی تجارت الکترونیک E-Commerce وجود دارد این است که بین میلیونها کسب و کار، وب سایت و صفحه وب باید مشتری بتواند شما را ببیند و پیدا کند و معمولاً تنها راهی که وجود دارد پرسیدن از گوگل است.

اگر گوگل شما را به مخاطب شما، بر اساس عبارتی که جستجو می کند، نشان دهد احتمالاً سراغ وب سایت شما خواهد آمد و در غیراینصورت مهم نیست که شما و وب سایت و محصولتان چقدر خوب هستید به هر حال شما را بین این همه وب سایت پیدا نخواهد کرد تا از محصولات و خدمات فوق العاده شما استفاده کند.


اینکه وب سایت شما چقدر برای گوگل و ربات های آن خوب طراحی و معرفی شود اصطلاحاً تحت عنوان «خدمات سئو» معرفی می شود.

سئو داخلی و سئو خارجی چیست؟

این موضوع بسیار گسترده و حتی بعضاً مبهم است و پارامترهای دخیل در آن بسیار گسترده است اما به طور کلی سئو به دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم می شود.

منظور از «سئو داخلی» بررسی و اجرای اصلاحات در ساختار فنی وب سایت است که می تواند بین یک هفته تا ۳ ماه زمان ببرد.

اما بخشی که همیشگی و نامحدود است «سئو خارجی» است که خیلی ساده به معنای تولید محتوای باارزش است و پروسه زمان بر و بعضاً پر هزینه است زیرا هر چه شما محتوای منحصربفرد و بهتری تولید کنید و به خصوص سایر وب سایت ها خوب و باارزش از مطالب و لینک وب سایت شما استفاده کنند، وب سایت شما از نظر گوگل باارزش تر و مهم تر است و دست و دلبازانه شما را به دیگران معرفی خواهد کرد.

چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیریم؟

یک نکته مهم در این زمینه این است که صاحب وب سایت می خواهد بداند با صرف چه میزان وقت و هزینه می تواند به صفحه اول در گوگل بیاید.

اما جواب صحیح این سوال بسیار مشکل است، این موضوع را با یک مثال توضیح می دهیم:

شما یک سایت فروشگاهی هستید و مثلاً می خواهید در عبارت «فروش لپ تاپ» به صفحه اول گوگل بیایید

 • 1

  اما رقبای شما چه کسب و کارهایی هستند؟

 • 2

  چقدر روی سئو سایتشان کار کرده اند؟

 • 3

  در حال حاضر چه تعداد بازدید روزانه دارند؟

 • 4

  ماهیانه چقدر دارند هزینه تبلیغات می کنند؟

اما پاسخ به همه این سوالات در شرایط جاری اصلاً ساده نیست و چون شما از طرح های تبلیغاتی رقبای خود اطلاعی ندارید نمی توانید به طور قطعی از پیروزی خود بر آنها مطمئن باشید.

سئو کار زمان بر و پرخرجی است و نیاز به خرید لینک، تبلیغات، رپورتاژ آگهی، تولید محتوای مناسب و انتشار در فضای مجازی و ... دارد پس عجول نباشید و بدانید که خیلی از فعالیت هایی که در این راستا انجام می شود به مرور در نتیج جستجوی شما اثر می گذارد، شاید ماهها بعد.

ما در این مسیر می توانیم به شما مشاوره داده و مجری «خدمات سئو» کسب و کار شما باشیم.