اپلیکیشن موزه جادويي چیست؟

اپلیکیشن موزه جادويي، اپلیکیشنی حاوي اطلاعات اضافه اي از جنس صدا، ويدئو، انيميشن و يا اشياء سه بعدي است كه مي توانند به بيننده كمك كنند تا اطلاعات بيشتري را با نگاه كردن به آیتم های موجود در موزه یا گالری از طريق گوشي يا تبلت به دست آورد.

اين اطلاعات اضافه دقيقاً بر روی اشیاء و بر روي بخشهايي كه شما مي خواهيد، قابل رويت خواهند بود و مي توانند به صورت تعاملي نيز طراحي شوند، بدين معنا كه كاربر با لمس اشياء نمایش داده شده بتواند روي عملكرد آنها اثر گذاشته و يا آنها را چرخانده و یا به اجزای آنها دسترسی پیدا کند.

موزه جادویی

چرا موزه جادویی؟

در حال حاضر در موزه ها و گالری ها اطلاعات راهنما، به صورت متنهایی که کنار اشیاء و اقلام موزه نصب شده اند و یا به کمک راهنماهای صوتی نصب شده روی موبایلها و با وارد کردن کد هر آیتم به بازدیدکنندگان منتقل می شود.

با نصب اپلیکیشن موزه جادویی روی گوشی یا تبلت بازدیدکنندگان، هر زمان که آنها به یک شیء، مثلاً یک سفالینه شکسته نگاه می کنند می توانند ضمن اینکه آنرا به صورت کامل و سه بعدی می بینند، توضیحاتی در مورد آن بشنوند.

موزه جادویی
موزه جادویی
موزه جادویی

یا مثلاً زمانیکه دانش آموزان در موزه تاریخ طبیعی به اسکلت های یک دایناسور نگاه می کنند، یک فیلم علمی در خصوص آن موجود و محیط زندگی و خصوصیات آن ببینند.

در موزه جادویی، بازدیدکنندگان هر بار و هرجا می توانند با اطلاعات هیجان انگیز مواجه شوند و تور موزه گردی، به خاطره ای به یاد ماندنی برای آنها تبدیل خواهد شد.

موزه جادویی
موزه جادویی
موزه جادویی

چطور اپلیکیشن موزه جادویی را منتشر کنیم؟

این اپلیکیشن می تواند بر روی وب سایت موزه قرار داده شده و یا از طریق اپلیکیشن های مرجعی مانند کافه بازار منتشر شود و یا در خود موزه از طریق بلوتوث یا وای فای منتشر گردد تا تمامی بازدیدکنندگان بتوانند آن را داشته باشند.

موزه جادویی

ضمناً پیشنهاد می شود که یک برچسب حاوی QR code مربوط به لینک دانلود اپلیکیشن مربوطه، روی کاتالوگ مورد نظر بچسبانید (یا چاپ کنید) که علاوه بر اینکه حاوی توضیحاتی در خصوص وجود چنین قابلیتی است بتواند به کاربر کمک کند که با نرم افزار QR code Scanner گوشی خود اپلیکیشن کاتالوگ جادویی شما را دانلود نماید.

موزه جادویی